Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure krok po kroku za pomocą lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy - manicure krok po kroku. Piękne, zadbane dłonie oraz paznokcie to wizytówka każdej z nas. Dłonie to element ciała, na który często zwracamy uwagę, dlatego ważne jest, aby wyglądały estetycznie. Dobrym pomysłem na zadbanie o swoje dłonie jest ich manicure i malowanie paznokci. Tradycyjne lakiery, choć mają jednak wiele zalet, posiadają również wady, jak np. słaba trwałość czy odpryskiwanie.

Dlatego też tego typu manicure trzeba często wykonywać, aby zachować dobry wygląd swoich paznokci. Nie zawsze mamy jednak mamy na to czas i ochotę. Chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały nieskazitelnie przez dłuższy czas. Dlatego zastosowanie lakieru hybrydowego to dobre rozwiązanie, o którym warto pamiętać. Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku? Dowiesz się z naszego artykułu!

Jak zrobić manicure hybrydowy samemu w domu?

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci i jest uwielbiany przez profesjonalne manikiurzystki oraz kobiety wykonujące paznokcie hybrydowe w domu. W porównaniu do stosowania tradycyjnych lakierów do kolorowania paznokci, zalety tej metody wynikają głównie z łatwości stosowania oraz długotrwałego efektu pięknych paznokci o doskonałym połysku. Materiał hybrydowy jest trwały jak żel i łatwy w użyciu jak zwykły lakier, nie odpryskuje, nie odbarwia się, jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto coraz więcej kobiet decyduje się na zakup lamp UV i LED oraz rozpoczyna samodzielne przygody z lakierami. Koszty inwestycyjne zwracają się wtedy prawie natychmiast. Przede wszystkim cały proces trwa znacznie dłużej niż przy użyciu profesjonalnej manikiurzystki. Nie będziesz w stanie z jednej strony utwardzać lakieru a malować paznokcie na drugiej (chyba że poprosisz znajomego o pomoc). Jeśli manicure hybrydowy zostanie wykonany bez odpowiedniego przygotowania paznokci, efekt końcowy również będzie niezadowalający. Jednak największe szkody spowoduje nieprawidłowe zdejmowanie hybryd. Zbyt inwazyjne usuwanie lakieru może uszkodzić płytkę paznokcia.

Co będzie Ci potrzebne?

Manicure hybrydowy może być dobrym uzupełnieniem Twojej stylizacji. Jednak jego prawidłowo wykonanie wymaga dużo ćwiczeń. Jak rozpocząć przygodę z lakierami hybrydowymi? Spójrz na to, czego będziesz potrzebować:

  • Odpowiedni lakier hybrydowy – wybierz te kolory, które najbardziej lubisz! Pamiętaj, że czerwień, beż i biel to podstawowe kolory. Często w skład zestawów hybrydowych wchodzą również lakiery- niektóre z nich pozwalają na wybór własnego koloru, najczęściej o pojemności 3ml.
  • Baza i top hybrydowy - baza to pierwszy lakier nakładany na płytkę paznokcia. Od niego zależy przyczepność kolorowych lakierów i ich trwałość. Top hybrydowy to ostatnia warstwa nakładana na płytkę paznokcia. Na rynku dostępne są dwa rodzaje topów: ten, który posiada warstwę dyspersyjną, którą trzeba przemyć na końcu cleanerem oraz bez wartstwy dyspersyjnej, które nie trzeba dodatkowo przemywać.

Polecamy skorzystać z naszych produktów: Bazy i topy hybrydowe 

Bazy i topy hybrydowe

Dodatkowe akcesoria - co polecamy?

  • Przede wszystkim zaopatrz się w pilnik, aby uzyskać pożądany kształt paznokcia. Polerka, która wygładza i matuje płytkę paznokcia również Ci się przyda. Kolejnym ważnym punktem jest cleaner i aceton. Pierwszy służy do odtłuszczenia płytki paznokcia, a na końcu do przetarcia warstwy dyspersyjnej topu. Aceton pomaga usunąć lakier. Nie zapomnij też o wacikach, te z pewnością się przydadzą.

Jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku?

  1. Odpowiednio przygotuj swoje paznokcie - zacznij od dokładnego oczyszczenia płytki paznokcia. Usuń dotychczasowy lakier lub jego pozostałości, a następnie nadaj paznokciowi odpowiedni kształt. Na koniec wyczyść paznokcie niestrzępiącym się wacikiem nasączonym cleanerem, aby usunąć pozostałości i odtłuścić płytkę.
  2. Nałóż i utwardź bazę - Po wyschnięciu cleanera możesz przejść do kluczowego kroku. Nałóż bazę, która jest niezbędnym elementem, aby cały manicure pozostał na płytce Twojego paznokcia. Ważne jest również, aby dokładnie zabezpieczyć krawędzie paznokcia (czyli krawędzie najbardziej narażone na odpryski i uszkodzenia mechaniczne). Teraz możesz utwardzić lakier w lampie. W zależności od posiadanej lampy i mocy (zalecamy użycie lampy do paznokci o większej mocy), czas utwardzania będzie inny. Zwykle trwa około 30 do 60 sekund. Po tym czasie wyciągamy rękę i warto poczekać kilka sekund, aby kolejna warstwa nie generowała niechcianych bąbelków.
  3. Nałóż kolor - Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokcie wybranego koloru. Tutaj masz swobodę, do wyboru jest wiele kolorów - wszystko zależy od tego, jaki nam się podoba i jaki rodzaj manicure chcemy wykonać. Nakładamy cienką warstwę lakieru, pamiętając o dokładnym rozprowadzeniu koloru i nakładaniu go przy skórkach (ale lepiej zostawić 1mm szczelinę, aby ich nie zalać). Następnie utwardzamy je w lampie. Krok 3 należy powtórzyć.
  4. Nałóż top - na koniec nakładamy cienką warstwę topu na paznokcie, a następnie utwardzamy go w lampie. Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, jeżeli posiadasz tradycyjny top, to należy go po utwardzeniu przemyć cleanerem.

To wszystko! Podsumowując, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, to pamiętaj, aby nie myć kolejnych warstw, nakładać cienkie warstwy i zwracać uwagę na skórki. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł wspomoże Ci w całym procesie wykonania swoich wymarzonych paznokci.

Zapraszamy do poznania polecanych produktów baz i topów hybrydowych firmy Victoria Vynn

Bazy i Topy Hybrydowe Victoria VynnZobacz koniecznie nasze inne wpisy: