Jaki produkt wybrać do przedłużania paznokci?

Czym wydłużyć płytkę paznokcia?

Krucha, łamliwa i osłabiona płytka paznokciowa to kłopot dotykający sporą rzeszę kobiet. Problemy te często łączą się z utrudnieniem wykonywania starannych stylizacji, z lakierem hybrydowym na czele. Skłonność do łamania i pękania płytek paznokciowych może mieć wiele przyczyn. Genetyka, dieta oraz warunki środowiskowe należą do najważniejszych. Również do czynników negatywnie wpływających na wygląd paznokci zalicza się ryzyko występowania urazów mechanicznych, w tym nieodpowiednie zabezpieczenie dłoni podczas wykonywania wielu codziennych lub okresowych czynności. Na szczęście są skuteczne metody pozwalające przedłużyć płytkę paznokcia o kilka milimetrów (nawet o więcej niż centymetr) bez obaw o efekt wizualny i trwałość. Warto je przybliżyć.

Produkty do modelowania i wydłużania paznokci

Stając przed wyborem produktów do modelowania i wydłużania paznokci, dobrze jest zastanowić się nad tym, który sprawdzi się u konkretnej osoby. Znaki zapytania odnoszą się zarówno do ewentualnych trudności podczas wydłużania paznokci, jak również do trwałości i czasochłonności procesu. Owszem, zawsze wybór konkretnego sposobu można zostawić manicurzystce, ale wiele pań chciałoby wydłużyć płytki bez konieczności odwiedzania salonu paznokci. W domowym zaciszu można dokonać niemalże cudów z uszkodzonymi czy nadmiernie skróconymi paznokciami. Trzeba tylko zdecydować się na którąś z metod i uwierzyć, że cała operacja się powiedzie!

Pośród sposobów wydłużania paznokci należy wymienić skorzystanie z takich produktów, jak bazy budujące, żele akrylowe oraz lakiery hybrydowe. Poszczególne metody różnią się od siebie czasem potrzebnym na wykonanie, trwałością, maksymalną długością nowej warstwy paznokcia czy potrzebnymi akcesoriami.

Jak przedłużyć paznokcie?

Przedłużenie paznokcia to nic innego jak jego nadbudowa. Można ją wykonać na kilka sposobów. Pierwszym wydają się być tipsy. Według wielu kobiet i mężczyzn są nie tyle efektowne, co też nadmiernie efekciarskie. Ale nie można na starcie skreślać tipsów, ponieważ na rynku są nie tylko długie i kolorowe, ale też wyglądem łudząco przypominające zadbane i naturalnie wyglądające paznokcie. Tak czy inaczej tipsy można uznać za kontrowersję. Trzeba wspomnieć, że do tipsów najczęściej używa się żelu akrylowego. Następną metodą jest skorzystanie z bazy budującej. Wtedy do nadbudowy można wykorzystać specjalne szablony, co znacząco ułatwia pracę i sprawia, że przy odrobinie wprawy efekt finalny nie będzie odbiegać wizualnie od naturalnego paznokcia. Jako następną metodę poleca się przedłużanie paznokci przy użyciu technologii hybrydowej – możliwość uzyskania dodatkowych 7-10 mm to ważny atut, szczególnie kiedy od maksymalnej długości ważniejsze są estetyka i trwałość.

Jak przedłużyć paznokcie za pomocą bazy budującej?

Sposób ten uznaje się za uniwersalny, ponieważ zdaje on egzamin i przy coraz powszechniejszych lakierach hybrydowych, i przy klasycznym modelowaniu paznokci. Dzięki temu, że baza budująca ma sporą gęstość, łatwo ją nanosić z wykorzystaniem szablonu. Kilka kroków wystarczy, aby zyskać kilka milimetrów bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym.

 1. Krok pierwszy – przygotowanie płytki jak przed nałożeniem hybrydy.
 2. Krok numer dwa – aplikacja cienkiej warstwy bazy budującej i następnie utwardzenie światłem lampy do hybryd.
 3. Trzy – szablon umieszcza się pod brzegiem paznokcia, dobierając go do kształtu (naturalnego i oczekiwanego).
 4. Etap czwarty – nakładanie bazy na szablon oraz łączenie jej z płytką paznokciową.
 5. Pięć – utwardzenie wymodelowanego paznokcia z użyciem lampy do lakierów hybrydowych.
 6. Etap szósty – nałożenie następnej warstwy oraz ponowne skorzystanie ze światłą lampy (czynność tę w zależności od potrzeb można powtórzyć).
 7. Na koniec dzięki pilniczkowi nadaje się stosowny kształt.

Przedłużanie z zastosowaniem bazy budującej przebiega identycznie jak przy wykorzystaniu lakieru hybrydowego.

Przedłużanie paznokci żelem akrylowym

Trwałość, elastyczność i brak nieprzyjemnej woni podczas aplikacji są powodami, dzięki którym na popularności zyskuje żel akrylowy do przedłużania paznokci. Długość zwiększona o kilkanaście milimetrów bez specjalnie skomplikowanych zabiegów jest możliwa. Podobnie jak prze bazie budującej i hybrydzie czynność dzieli się na kilka etapów.

 1. Krok pierwszy – przygotowanie podobne jak przed nałożeniem hybrydy (z użyciem odtłuszczacza).
 2. Krok numer dwa – nałożenie cienkiej warstwy preparatu na wcześniej przygotowaną pytkę paznokcia.
 3. Etap trzeci – aplikacja żelu akrylowego po wcześniejszym wykorzystaniu dobranej formy.
 4. Cztery – za pomocą pędzelka nasączonego cleanerem nanosi się żel akrylowy (z góry na dół), po czym całość utwardza się za pomocą lampy.
 5. Krok piąty – zdjęcie szablonu po wcześniejszym utwardzeniu oraz ponowne wykonanie kroku numer cztery.
 6. Sześć – po drugim utwardzeniu pilniczkiem nadaje się stosowny kształt.
 7. Finalnie zabezpiecza się wydłużony paznokieć którymś z lakierów hybrydowych.