Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą

Świeżo nałożony lakier hybrydowy cieszy już od chwili nałożenia. Niby niepozorny, potrafi wprawić w dobry nastrój. Jednak starannie wykonany manicure wiąże się z ryzykiem przypadkowego uszkodzenia hybrydy czy struktury paznokcia. Oczywiście w awaryjnej sytuacji można skorzystać z pomocy zawodowej kosmetyczki, ale też warto wiedzieć, jak samemu uratować złamany paznokieć pod hybrydą. Samodzielna naprawa paznokcia to w wielu sytuacjach ostatnia możliwość ratunku. Ponadto to rozwiązanie pozwalające na spore oszczędności czasu i pieniędzy.

Baza budująca

Manicure hybrydowy cieszy się popularnością między innymi dlatego, że pozwala nadać paznokciom naturalny, ale i zarazem mocno odmieniony, wygląd. Hybryda potrafi skutecznie odbudować strukturę paznokcia, przy jednoczesnym usunięciu drobnych pęknięć czy ubytków. Wystarczy mieć do własnej dyspozycji lampę LED, aby szybko naprawić złamany paznokieć. Rozwiązaniem jest skorzystanie z bazy hybrydowej, wzbogaconej o substancje regenerujące i odżywcze. Proteiny mleczne to substancje, które powinny znajdować się na liście składników bazy regenerująco-odbudowującej.

Pierwszym krokiem jest wypolerowanie powierzchni uszkodzonego paznokcia. Czynność tę należy wykonywać delikatnie, zważywszy na ryzyko pojawienia się kolejnych ubytków bądź złamań. Po nałożeniu pierwszej warstwy bazy trzeba skorzystać z lampy LED-owej, nastawiając ją na czas zgodny z wytycznymi. Po wyschnięciu warto zmów delikatnie spolerować paznokieć, po czym nałożyć następną warstwę (grubszą). Znów lampa LED na określony czas, po którym pora na finalne kroki, jak usunięcie nadmiaru zaschniętej bazy pilniczkiem oraz użycie specjalnego płynu myjącego. To wystarczy, aby uszkodzony pod hybrydą paznokieć zyskał pierwotny blask. Zobacz produkty z kategorii: Bazy i topy hybrydowe

Żel budujący

Skutecznym i trwałym sposobem na naprawę złamanego paznokcia jest skorzystanie z żelu odbudowującego. Nakłada się go, używając delikatnego pędzelka. Potem trzeba skorzystać z lampy LED-owej do paznokci, nastawiając ją zgodnie z wytycznymi dla żeli hybrydowych. Po wyschnięciu należy nanieść kolejną warstwę żelu, o podobnej grubości, i znów skorzystać z lampy LED do hybryd. Potem, podobnie jak przy bazie budującej, wystarczy spiłować nadmiar zeschniętego żelu, po czym oczyścić i nałożyć warstwę właściwą (top). Alternatywą jest wykonanie manicure żelowego na złamanym paznokciu w tym samym co wcześniej kolorze. Zobacz produkty z kategorii Żele Budujące UV / led

Łatka błyskawiczna

W sytuacji naprawdę awaryjnej, dobrze jest znać rozwiązanie błyskawiczne. Jeżeli złamanie paznokcia nie jest całkowite, powinno się udać! O ile przy dwóch wcześniej opisanych, podobnych do siebie sposobach, trzeba było mieć sporo czasu, cierpliwości i lampę do hybryd, to tu można zmieścić się w mniej niż w kwadrans. Trzeba będzie użyć innych „narzędzi”, także tych znanych z kuchni.

Krok numer jeden to usunięcie lakieru hybrydowego. Potem trzeba wziąć do ręki papierową saszetkę po herbacie, z której wykona się łatkę. Tę należy przymocować klejem do paznokci w miejscu pęknięcia czy złamania, używając pincety. Kiedy klej wyschnie, płytkę paznokcia należy wygładzić pilniczkiem bądź polerką. Ostatni etap to naniesienie nowej warstwy lakieru w wybranym kolorze (i zgodnie z czasami).

Przeciwdziałanie

Łamliwe paznokcie to problem nie tylko estetyczny. Jeżeli uszkodzenia pojawiają się dość często i nie wynikają z mocnych urazów mechanicznych, warto znaleźć sposób na kompleksową odnowę płytki paznokciowej. Najlepsze preparaty działają zarówno od środka, jak również od warstwy zewnętrznej. Terapia miejscowa będzie tym skuteczniejsza, im wykonywana regularnie.

Skłonne do pękania i łamania paznokcie mogą być objawem niewłaściwego odżywiania. Brak dostatecznej ilości mikro-, makroelementów czy witamin w diecie często łączy się z łamliwymi paznokciami oraz problemów ze skórą czy włosami. Stąd na łamliwe paznokcie często utyskują panie walczące ze zbędnymi kilogramami lub poddane reżimowy treningowemu. Suplementacja preparatami bogatymi w cynk, krzem, witaminy czy białko to niezłe rozwiązanie, ale zmiana diety na pełnowartościową będzie czymś lepszym. Dlatego też mając kłopoty z łamliwymi paznokciami, wskazane jest, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub samodzielnie zlecić badanie krwi. Wyniki będą wskazówką pokazującą, jak naprawdę funkcjonuje organizm i co należy zrobić, by działał sprawniej.

Piękne paznokcie pokryte lakierem hybrydowym przy odpowiedniej diecie będą cieszyć znacznie dłużej. Na zdrowych paznokciach lakier trzyma się mocniej, do tego ryzyko uszkodzenia powłoki hybrydy czy samego paznokcia znacząco spada. I wtedy powyższe rady o tym, jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą, można traktować jako ciekawostkę.

Zobacz również: