Przedłużenie paznokci bazą hybrydową

Dla wielu kobiet długie i piękne paznokcie są nie mniej ważne, niż starannie wykonany makijaż czy aromat ulubionych perfum. Niestety zapuszczenie płytek paznokci na wymarzoną długość nie należy do prostych czynności. Paznokcie bowiem są narażone na wiele niesprzyjających czynników, w tym na uszkodzenia mechaniczne. Owszem, w teorii można zdecydować się na tipsy, lecz dla sporej rzeczy przedstawicielek płci pięknej to rozwiązanie zbyt ekstremalne. Dla nich sposobem na staranny manicure jest wydłużenie paznokci w taki sposób, żeby doklejona warstwa wyglądała na naturalną.

Kilka sposobów na przedłużenie paznokci

Spośród metod przedłużenia paznokci o 6 do 10 mm uznanie zdobyły między innymi odpowiednie żele i akryle. Są to niezłe sposoby, nie obarczone wadami. Dlatego też coraz więcej pań szuka dla nich alternatywy. Jest nią metoda przedłużania paznokci bazą hybrydową, dzięki której bez wizyty w salonie można zyskać dodatkowy centymetr na długości. To sporo, szczególnie że nałożona zgodnie ze sztuką hybryda nie różni się wizualnie od naturalnego paznokcia. Dlatego też trzeba promować tę metodę, przybliżając ją wszystkim kobietom, które mają w domu dostęp do lampy i pozostałych akcesoriów stylizacyjnych. Co zrozumiałe, na rynku jest wiele baz, różniących się aplikacją, grubością warstwy czy odpornością. Dzięki temu łatwiej znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Dodatkowa regeneracja płytki paznokcia czy koloryzacja to istotne atuty.

Bazy hybrydowe wydłużające płytkę paznokcia

Bazy hybrydowe stosowane do przedłużania paznokci potrafią zwiększyć długość o 6-10 mm. Szczegółowe dane można znaleźć, wertując informacje na opakowaniu lub kontaktując się z profesjonalną kosmetyczką. Mnogość baz przedłużających paznokcie wynika między innymi z preferencji co do sposobu wydłużenia i efektu. Baza regenerująca i wypełniająca ubytki ma swoje zwolenniczki, podobnie jak bazy z dodatkiem lakieru lub nabłyszczacza.

Początek wydłużania paznokci bazą hybrydową przypomina klasyczny manicure. Należy na początku spiłować paznokcie, zmatowić ich powierzchnię oraz odtłuścić. Skórki także powinny być zawczasu odsunięte od płytki paznokciowej lub usunięte, chociażby specjalnym żelem do skórek. Na przygotowaną płytkę nakłada się podkład, by następnie przystąpić do dalszych etapów.

Szablon

Aby cieszyć się naturalnie wyglądającą płytką w przedłużanym paznokciu, należy posłużyć się szablonem. Umieszcza się go pod brzegiem płytki i następnie na nim opiera się nową formę z dłuższym paznokciem. Niejakim utrudnieniem może być stosowanie oddzielnego szablonu na każdym paznokcie, ale przy kolejnym nabierze się wprawy i całość przebiegać będzie bez zbędnych przestojów. O sukcesie całej operacji decyduje grubość nakładanej bazy przedłużającej. Odpowiednio grubsza dokładnie wyrówna wszelkie nierówności oraz łączy naturalny paznokieć z warstwą nakładaną poza nią. Po wizualnej weryfikacji pora na utwardzenie przedłużanego paznokcia oraz ściągnięcie szablonu oraz nałożenie kolejnej warstwy lakieru hybrydowego.

Finalne formowanie kształtu

Po usunięciu szablonu nadchodzi moment na nadanie odpowiedniego kształtu – według preferencji. Kolejne czynności są bliźniacze z tymi, które standardowo wykonuje się podczas nakładania lakieru hybrydowego na paznokcie niepoddane wydłużaniu. Na tym etapie można też pokusić się o nałożenie kolorowej bazy, co będzie oznaczać rezygnację z dodatkowej warstwy lakieru.

Trwałość i wytrzymałość

Trwałość przedłużanych paznokci wynika przede wszystkim z dokładności przy wykonywaniu każdego z etapów. Jakość lakierów hybrydowych oraz odpowiednie nastawy czasów lamp też mają znaczenie. Podczas podejmowania decyzji o przedłużaniu paznokci lakierem hybrydowym dobrze jest rozważyć aplikację baz specjalnych – nabłyszczających lub wzmacniających. Szacuje się, że efekt przedłużania bazą może utrzymywać się przez kilka tygodni. Co istotne, zawsze można nałożyć bazę na pojedynczy paznokieć, ściśle stosując się do wcześniejszych wytycznych.

Przedłużanie paznokci z użyciem bazy hybrydowej pozwala nie tylko zwiększyć długość o kilka mm (nawet do centymetra). To także sposób rekomendowany ze względu na mniejszą ingerencję w naturalną strukturę paznokcia, co ma miejsce przy korzystaniu z akrylu lub żelu. Możliwość wykonania wszystkich etapów w domowym zaciszu to następny plus. Mimo że samodzielne przedłużanie paznokci z użyciem hybrydy zdaje się być skomplikowaną i zajmującą sporo czasu czynnością, to w szybkim czasie dojdzie się do biegłości.

Zobacz koniecznie nasze inne wpisy: