Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą

Wskazówki dla użytkowniczek

Stylizacja paznokci może sprawiać kilka problemów. Jednym z nich jest niewysychanie lakierów hybrydowych pod lampą, nawet jeżeli stosuje się kosmetyki wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów i dystrybutorów. Przyczyn niedostatecznego utwardzenia jest kilka. Warto je opisać, szczególnie że lakiery hybrydowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem i są nieodzownym elementem pielęgnacji paznokci w domowym zaciszu lub w gabinecie kosmetycznym.

Różnice między klasycznym lakierem a lakierem hybrydowym

Pomijając kwestię receptur, lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych zarówno sposobem aplikacji, jak również czasem schnięcia. Standardowo przy hybrydzie czas utwardzenia powłoki bazowej i koloru to maksymalnie 60 s, choć są też lakiery, które wymagają trzykrotnie dłuższego okresu. Dłużej mogą schnąć lakiery z większą zawartością pigmentów. Podstawą w stylizacji paznokci hybrydą jest dopasowanie czasu schnięcia zgodnie z wytycznymi producenta lampy oraz lakieru. Jeżeli wyciągnie się paznokieć zbyt szybko lub na chwilę odsunie się od światła emitowanego przez lampę, wtedy powłoka będzie zbyt miękka, bezużyteczna właściwie.

Przyczyny

Jeśli po zabiegu utwardzającym, trwającym zgodnie z wytycznymi, wciąż lakier hybrydowy jest zbyt miękki, trzeba zwrócić uwagę na typ i moc użytkowanej lampy. Rynek obfituje w wiele podobnych do siebie produktów, które różnią się nie tylko ceną, ale też specyfikacją techniczną. Z gąszczu ofert trzeba wybrać tę, która będzie pasować do indywidualnych potrzeb. Należy jeszcze zwrócić uwagę na typ lampy – dzielą się one na dwie główne kategorie, czyli lampy LED i lampy UV. Receptura lakieru hybrydowego stworzona z myślą o utwardzaniu światłem UV może nie zdać egzaminu przy LED – działa to w obu kierunkach. Dlatego przymierzając się do zakupu, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją modelu lampy, szczególną uwagę zwracając na to, czy spełnia stosowne normy dotyczące lakieru hybrydowego, z jakiego będzie się korzystać.

Poznaj naszą ofertę lakiery hybrydowe

lakiery hybrydowe


Szybkość twardnienia powłoki hybrydowej

Przygotowanie

Szybkość twardnienia powłoki hybrydowej zależy też od stosownego przygotowania podłoża. Podobnie jak w klasycznym malowaniu powłok, np. metalu czy drewna, istotne znaczenie ma odtłuszczenie. Specyfika ludzkiego organizmu łączy się z wydzielaniem tłuszczu, który może pojawiać się na paznokciach. Także tłuszcz może pochodzić od kosmetyków czy żywności. Staranne umycie dłoni to podstawa. Krokiem numer dwa powinno być użycie zastosowanie specjalnego odtłuszczacza do paznokci.

Przy lakierach hybrydowych Simple dobrym wyborem będzie dedykowany do nich odłuszczacz Simple Nail Cleaner Proteins, zawierający cząsteczki jedwabiu. Niezłym wyborem do wielu lakierów będzie wyprodukowany w Polsce odtłuszczacz Sunone Cleaner, dodatkowo usuwający lepką powłokę z ostatniej warstwy stylizacji.

Środek odtłuszczający działa na dwa sposoby. Poza wsparciem w pozbyciu się oleistej powłoki dodatkowo usuwa nadmiar wilgoci, co w dużej mierze wpływa na efekt finalny stylizacji. Więcej – dobry odtłuszczacz zapobiega ewentualnym powstawaniu nieestetycznych pęcherzyków na powierzchni paznokcia. Jeśli po zakończeniu zabiegu będzie się wydawać, że powierzchnia pokrytego lakierem hybrydowym paznokcia jest klejąca czy lepka, wtedy warto sięgnąć ponownie po cleaner (taki jak wspominany Sunone Cleaner), pozytywnie wpływający na efekt nabłyszczenia.

Lakiery hybrydowe Simple

lakiery hybrydowe simple


Nakładanie lakieru hybrydowego na paznokcie

Żeby osiągnąć zadowalający, co najmniej, efekt wizualny i trwałość powłoki, należy odpowiednio przygotować paznokcie. 

  • Pierwszy etap to nadanie za pomocą pilniczka odpowiedniego kształtu. 
  • Kolejny krok to usunięcie lub odsunięcie skórek – lepszym pomysłem od zabiegu mechanicznego będzie zastosowanie płynu. Lakier ze skórek w szybkim czasie odejdzie, co sprawi, że paznokcie po kilku dniach stracą swój czar.
  • Etap numer trzy powinien obejmować odtłuszczenie płytki paznokci, połączone z jej zmatowieniem (ułatwia to trzymanie powłoki). 
  • Hybryda, jak każdy inny lakier, nie będzie trzymać się dostatecznie mocno na gładkiej powierzchni.

Po etapach wstępnych, pora na nałożenia bazy.

  • Najlepiej aplikować cienkie warstwy, dając im czas do całkowitego wyschnięcia. Także krawędzie paznokci winny być pokryte bazą. 
  • Po utwardzeniu bazy stosownie z wytycznymi omówionymi na początku, warto przemyć paznokieć cleanerem i dopiero wtedy nałożyć następną warstwę. 
  • Po warstwie bazowej nadchodzi czas na aplikację hybrydy. Ilość warstw zależna jest od tego, jakiej głębi koloru się oczekuje. 
  • Po lakierze hybrydowym znów trzeba skorzystać z lampy. 
  • Ostatnim etapem będzie nałożenie topu, który także należy naświetlić i dodatkowo przemyć, korzystając z cleanera.

Stosując się do wszystkich wytycznych, krok po kroku, można w domowym zaciszu malować paznokcie lakierem hybrydowym nie gorzej niż u kosmetyczki.

Zobacz koniecznie nasze inne wpisy: